چطور آنلاین شاپ گل فروشی راه اندازی کنیم؟

چطور آنلاین شاپ گل فروشی راه اندازی کنیم؟ شاید با دیدن این عنوان کمی متعجب بشین مگر امکان پذیر

است؟ بلی درست شنیدید فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نیز در فضای مجازی نیز راهی برای پیشرفت و

حضور دارد. ذات انسان همیشه به دنبال زیبایی و آرامش بودست و در زندگی پر هیاهو و شلوغ شهری، گل

و گیاه پر رنگ ترین نقش رو در ایجاد یک محیط امن و آرام دارند. در هر محیط سر بسته ای که برید

(منزل، محل کار) حداقل یک یا دو گلدان رو می بینید.

بر اساس گزارش shopify که در سال ۲۰۲۰ منتشر نمود: در روزهای اوج کرونا که بیشترین محدودیت های

ارتباطی وجود داشت؛ کلمه خرید گل نسبت به قبل بسیار جستجو شدست. وجود این شرایط،

بستری حاصلخیز برای فعالیت افراد فعال در این حوزه ایجاد نمودست.

خرید عمده محصولات ارایشی

راه اندازه گل فروشی آنلاین به چه صورت است؟

مهمترین چالش و سوالی که در ابتدای کار ذهن شما رو درگیر می کنه این است که؛ چگونه می توان گل و گیاه

رو صحیح و سالم به دست مشتریان رساند. این مساله حل شده است و جای نگرانی نیست چرا که شرکت

ها پستی همراه گل فروشی های آنلاین هستند و برای این کار تمهیداتی رو در نظر دارند.

۱- بازار هدف را پیدا کنید

در علم بازاریابی مفهومی داریم تحت عنوان “نیچ مارکتینگ”. این روش در زمان شروع یک کسب و کار (اینترنتی یا حضوری)، به جای در نظر گرفتن کل بازار، بخشی از بازار مخاطب رو هدف قرار می دین . در این حالت کار شما بسیار آسان تر خواهد شد و مزایایی زیر شامل حال تون می گردد:

خب مفهوم بازاریابی گوشه ای در صنف گل فروشی چگونه است؟ شما تمرکز فروش تون رو بر روی یک یا دو نوع گل و گیاه قرار میدین به عنوان مثال:

  • فروش گل های تزئینی
  • فروش گیاهان آبزی
  • فروش گل و گیاه آپارتمانی
  • فروش کاکتوس
  • فروش بذر گیاهان
  • فروش لوازم جانبی گلکاری
  • فروش فروش محصولات مراقبتی و نگهداری از گیاهان
  • فروش عمده گل
  • و بسیاری موارد دیگر

در روش بازاریابی نیچ مارکتینگ شما خود رو از رقابت با بزرگان دور می کنید و با مداومت و رعایت اصول بازاریابی، بهینه سازی سایت و تولید محتوای قدرتمند، در مدت زمان کوتاهی به یک برند معتبر در یک گوشه از بازار گل فروشی تبدیل میشین و در ادامه به منظور گسترش کسب و کارتون وارد گوشه های دیگر بازار خواهید شد.

خرید عمده پوستی

چالش‌هایی راه اندازی فروشگاه آنلاین گل و گیاه

مثل هر شغل دیگری، فروش آنلاین گل و گیاه هم چالش‌هایی دارد. تامین گل‌ها، نحوه ارسال و قیمت گذاری مهم‌ترین این چالش‌ها هستن که در ادامه نگاهی به اونها می‌اندازیم:

تامین محصول برای فروشگاه اینترنتی گل و گیاه

راه‌های زیادی برای تامین گل‌ها و گیاهان وجود داره که انتخاب بین اونها بستگی به شرایط شما داره. اگر یک فروشگاه حضوری دارید که مشکلی در این زمینه پیدا نمی‌کنید. در غیر این صورت یا باید گیاهان رو خودتون پرورش بدین یا از بازارهای بزرگ و گلخانه‌ها کمک بگیرید.

اگر مکان مناسب برای پرورش و نگهداری ندارید یا تصور می‌کنید که تامین این محصولات زیبا وحساس ریسک بالایی دارد، نگران نباشید. شما می‌تونید از روش دراپ شیپینگ استفاده کنید. با این روش می‌تونید یک فروشگاه اینترنتی بدون محصول داشته باشید. کافی است که با پرورش‌دهندگان یا فروشندگان دیگر توافق کنید. شما تصاویر و مشخصات محصولات اونها رو در سایت خود بارگذاری کنید. سپس زمانی که مشتری سفارشی رو در سایت شما ثبت کرد، از اونها بخواهید که مستقیما محصول رو به آدرس مشتری ارسال کنند. فقط فراموش نکنید که شما باید محصول رو با قیمت بیشتری در سایت خود بفروشید تا سودی در این میان عایدتون بشه.

قیمت گذاری؛ از دیگر چالش‌های فروش آنلاین گل و گیاه

گل‌ها و گیاهان قیمت‌های مشخصی ندارن. همین موضوع کار شما رو هم سخت می‌کند. پس حتما قبل از تعیین قیمت سری به فروشگاه‌های اینترنتی رقیب بزنید. سعی کنید قیمت محصولات خود رو کمتر یا بیشتر از حد عرف بازار تعیین نکنید. البته به نظر می‌رسد کسانی که به صورت اینترنتی برای خرید گل و گیاه اقدام می‌کنن بیشتر به‌دنبال خاص‌بودن و زیبایی هستند. بنابراین، برای خرید محصولی باکیفیت راحت خرج کنند. به خصوص اگر قصد هدیه‌دادن گل رو داشته باشند.

با این وجود، حتما نگاهی به «نحوه قیمت‌گذاری محصول» داشته باشید و قیمت بالایی تعیین نکنید. به‌علاوه، در هنگام تعیین قیمت، هزینه‌های ارسال با شرایط خاص، بیمه، دیزاین و غیره رو هم در نظر بگیرید.

 اسم برندتان چیست؟

هنگامی که شروع می‌کنید باید این احتمال رو بدید که بخواهید در این کسب و کار برای مدت طولانی بمانید. برای شناخته شدن کسب و کارتون، تنها راه اندازی گل فروشی اینترنتی، کافی نیست! باید انتخاب کنید که مخاطبان قرار است شما رو با چه نامی بشناسند؟ این نام در آینده گویای شما و بیزنستون خواهد بود, پس در انتخاب نام برندتون دقت کنید و بدونید در مراحل راه اندازی گلفروشی آنلاین خود، زیاده‌روی نکردید.

سوالات متداول شما درخصوص راه اندازی گل فروشی اینترنتی

هزینه راه اندازی گل فروشی اینترنتی چقدر است؟

به طور معمول باید بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان برای این کار هزینه کنید که با توجه به اهداف و بستر کار شما متفاوت خواهد بود.

گل فروشی آنلاین به چه صورت است؟

در گل فروشی آنلاین، ثبت سفارش به صورت اینترنتی خواهد بود و محصول برای مشتری ارسال می‌‌شه. هرچه تشابه محصول نهایی با خواسته مشتری بیشتر باشد، موفقیت شما نزدیک تر خواهد بود.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی گل و گیاه پیچیده است؟

هرکاری پیچیدگی خود رو دارد و این کار نیز نیازمند یادگیری برخی مهارت ها مانند گل آرایی و مدیریت شبکه های اجتماعی است.